Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi!
logo MAS ČESKÝ SEVER
web grafika
web grafika
LOGO regionálního produktu

Modré putování 2016

11. 04. 2016 13.37

Za nejkrásnějšími výhledy Šluknovského výběžku je podtitul Modrého putování, třetího ročníku relaxační pouti po přírodních zajímavostech a pamětihodnostech nejsevernějšího regionu České republiky v termínu 27. - 30. května 2016.

 

Cech cestovního ruchu na Šluknovsku, Klub českých turistů a Starokatolická obec Varnsdorf Vás zvou na třetí ročník čtyřdenního putování nejsevernějším regionem České republiky. V letošním roce se zaměříme nejen na poutní místa, památky a přírodní krásy, ale zejména na rozhledny a vyhlídkové vrcholy Šluknovského výběžku.

Modré putování je vícedenní etapový poznávací pochod příhraničním Šluknovského výběžku. Trasa vede převážně po modře značené turistické trase od Zeleného kříže u Brtníků do Varnsdorfu s přestávkami v Tomášově, Lipové a ve Filipově. Během čtyř dnů navštívíme několik rozhleden na české i německé straně a zajímavé vyhlídkové vrcholy. 

Trasu je možné absolvovat celou nebo jen po jednotlivých etapách. Celková délka základní trasy je 95 km s možností variant kratších i delších úseků, podle toho, co kdo bude chtít vidět.


Bližší informace: http://www.region-sluknovsko.cz/putovani/modre-putovani-uvod.html.

Aktuality regionu Český sever