Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi!
logo MAS ČESKÝ SEVER
web grafika
web grafika
LOGO regionálního produktu

Pomozte zachránit lesní kapličku sv. Anny v Krásné Lípě

15. 06. 2016 14.22

KČT Krásná Lípa se rozhodl zachránit historickou dřevěnou lesní kapličku sv. Anny. Nachází se v Dlouhém Dole, 4 km od Krásné Lípy v lese, ale je ve velmi špatném, havarijním stavu. 

Vážení kamarádi, přátelé,


díky mnohým Vám jsme se jako turistický klub rozhodli zachránit historickou dřevěnou lesní kapličku sv.Anny. Nachází se v Dlouhém Dole, 4 km od Krásné Lípy v lese, ale je ve velmi špatném, havarijním stavu. 


Chceme ji zachránit  jak z důvodu historie, tak jedinečnosti, poněvadž je snad jako jediná lesní kaplička ještě existující v celém Ústeckém kraji.
Přihlásili jsme jí v měsíci únoru do soutěže "ČSOB pomáhá regionům" a díky i Vašemu hlasování jsme se z tzv."divoké karty" dostali do hlavní soutěže.

ČSOB nám poskytla číslo účtu 101 7777 101/0300, var. symbol 20160306, na které nám nyní od 13. 5 do 27. 6. můžou příznivci na záchranu kapličky posílat peníze. Zbývá nám ještě plných 11 dní do ukončení  soutěže, na kontě máme k dnešnímu dni 12 422 Kč, ale to nám alespoň na zakoupení materiálu a naší  brigádnickou opravu zdarma nestačí.

Proto se na Vás obracím s žádosti, přispějte nám na finanční konto dle Vašich možnosti třeba jen malou částku 50 či 100 Kč, abychom mohli tuto vzácnou stavbu zachránit pro další generace lidí.


S poděkováním a pozdravem za Klub českých turistů Krásná Lípa
Mikuláš Peterka

Aktuality regionu Český sever