Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi!
logo MAS ČESKÝ SEVER
web grafika
web grafika
LOGO regionálního produktu

Senioři zakončili studium Univerzity třetího věku promocí

25. 05. 2017 13.47

Senioři v konzultačním středisku ve Varnsdorfu, jehož provozovatelem je Místní akční skupina Český sever, úspěšně absolvovali v období let 2014 - 2017 šest semestrů Virtuální univerzity třetího věku. Své studium zakončili 11. května 2017 slavnostní promocí v aule České zemědělské univerzity v Praze. Společnou cestu do Prahy bylo možné uskutečnit díky finanční podpoře z Grantu města Varnsdorfu.

 

 

Úspěšné studium VU3V ve Varnsdorfu završili senioři promocí v aule České zemědělské univerzity v Praze

Tisková zpráva MAS Český sever, z. s., Varnsdorf, 25. května 2017

 

Konzultační středisko Virtuální univerzity třetího věku ve Varnsdorfu je jedním z jedenácti podobných zařízení v Ústeckém kraji (a jedním z mnoha dalších v České republice), které poskytují osobám v seniorském věku všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni.

Vzdělávací aktivity pro seniory jsou zaměřeny na podporu fyzické a psychické kondice, podporují rozvoj osobnosti a reagují na měnící se životní a společenské podmínky

Senioři v konzultačním středisku ve Varnsdorfu, jehož provozovatelem je Místní akční skupina Český sever, absolvovali v období let 2014 - 2017 šest semestrů s těmito tématy:

1. semestr, téma Astronomie

2. semestr, téma Lidské zdraví

3. semestr, téma Čínská medicína

4. semestr, téma Etika jako východisko z krize společnosti

5. semestr, téma Evropské kulturní hodnoty

6. semestr, téma Genealogie

 

Zpestřením studia byla společná exkurze studentů VU3V do Botanické zahrady v Liberci v květnu 2015, která tematicky navázala na právě ukončený semestr Čínská medicína.

Po splnění studijních podmínek, tj. po úspěšném absolvování šesti seminářů, jsou účastníci VU3V zváni na slavnostní promoci v Praze. Tak se stalo i v případě studentů z řad seniorů z Konzultačního střediska ve Varnsdorfu, kteří ve čtvrtek 11. května 2017 převzali v aule České zemědělské univerzity v Praze své diplomy o úspěšném studiu.

Společnou cestu studentů na promoci v Praze, ale i cestovní výlohy do Botanické zahrady v Liberci před dvěma lety, bylo možné uskutečnit díky finanční pomoci z Grantu města Varnsdorfu.

Zájemcům o studium, které se opět rozběhne koncem září 2017, doporučujeme sledovat naše stránky www.masceskysever.cz.

 

Irena Mencová

Konzultační středisko VU3V ve Varnsdorfu

MAS Český sever, z. s.

(foto z cesty do Prahy a ze slavnostního aktu níže)

 

Aktuality regionu Český sever