Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi!
logo MAS ČESKÝ SEVER
web grafika
web grafika
LOGO regionálního produktu

Strategie MAS Český sever na období 2014 – 2020 schválena nadřízeným orgánem

18. 03. 2017 11.46

Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Český sever, z. s. pod názvem Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi! byla schválena řídícím orgánem 10. března 2017. Jedná se v pořadí o druhou schválenou strategii Místních akčních skupin Ústeckého kraje na období 2014 – 2020, první z nich byla strategie MAS Labské skály.

 

Tisková zpráva MAS Český sever, z. s.

 

Varnsdorf, 18. března 2017: Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Český sever, z. s. pod názvem Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi! byla schválena řídícím orgánem 10. března 2017. Jedná se v pořadí o druhou schválenou strategii Místních akčních skupin (MAS) Ústeckého kraje na období 2014 – 2020, první z nich byla strategie MAS Labské skály.

Předpokládáme, že první výzvu, určenou drobným podnikatelům a zemědělcům, vyhlásíme v květnu tohoto roku. Půjde o podporu z Programu rozvoje venkova s celkovou alokací cca 9,8 mil. Kč. Poté bude následovat výzva z Operačního programu Zaměstnanost na podporu sociálních služeb, sociálního podnikání a prevenci kriminality (vyhlášení v červnu 2017) a výzva z Integrovaného regionálního operačního programu na podporu bezpečné dopravy, infrastruktury ZŠ a SŠ a sociální bydlení (vyhlášení v červenci 2017).

Strategicky významný dokument, určující směr dalšího rozvoje území MAS Český sever v příštích letech, byl schválen po celém jednom roce hodnocení ze strany nadřízených orgánů. Akceptace konečné podoby strategie je podmínkou pro možnost vyhlašování výzev k přijetí a následné administraci žádostí o dotaci.

Na území MAS Český sever žije okolo 73 tis. obyvatel a zahrnuje na ploše o rozloze cca 653 km2 území 41 obcí na Šluknovsku a Českokamenicku, v Českém Švýcarsku a na Novoborsku.

  

Kancelář MAS Český sever, z. s., Vansdorf

D. Dudková

Aktuality regionu Český sever