Strategie CLLD byla odeslána na MMR ČR k hodnocení
4.3.2016
Oživení hry Vandrování po Tolštejnském panství
22.8.2016
Strategie CLLD byla odeslána na MMR ČR k hodnocení
4.3.2016
Oživení hry Vandrování po Tolštejnském panství
22.8.2016

Aktuality MAS


 


MAS Český sever se prezentovala na MHF 2016 v České Kamenici

Na sedmnáctém ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v České Kamenici měla svůj prezentační stánek MAS Český sever. Partnerem MAS při organizování prezentace byla Celostátní síť pro venkov.

MAS Český sever se prezentovala na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici

Ve dnech 17. – 19. června se konal již sedmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu, během kterého se na mnoha místech v našem regionu, ale i v sousedních Bad Schandau a v Pirně, představily big bandy ve více věkových kategoriích a mažoretkové formace.

Celý sobotní program se odehrával v České Kamenici. Městem prošel slavnostní průvod dechových orchestrů a mažoretek, který ukončil svou pouť na náměstí. Zde se všechny přítomné orchestry spojily v jeden velký monsterkoncert za doprovodu společného vystoupení všech souborů mažoretek.

V kulturním domě se již od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin uskutečnila soutěž big bandů v kategorii nad 25 let. Místní akční skupina Český sever, z. s. zde využila příležitosti propagovat Program rozvoje venkova ČR a komunitně vedený místní rozvoj spolu s nabídkou ochutnávky oceněných regionálních potravin Ústeckého kraje a možnost prezentovat produkty a služby pod značkou Českosaské Švýcarsko regionální produkt. Kromě toho zde MAS představila také své další aktivity. Partnerem MAS při organizaci celé prezentace byla Celostátní síť pro venkov.

Ochutnávka regionálních potravin slavila úspěch; sýr pod názvem Pastevecký bochánek a bio máslo z Mlékárny Varnsdorf, salám Tolštýn z Varnsdorfských uzenin a kváskový chléb z českokamenického pekařství LIMMA chutnaly návštěvníkům, soutěžícím i porotcům!

Děkujeme vedení Města Česká Kamenice a paní Dagmar Hlavaté, ředitelce Domu kultury, za vstřícnost při instalaci našeho ministánku.

Srdečně zveme širokou veřejnost na další obdobné akce, které spolu s Celostátní sítí pro venkov chystáme v letošním roce:

  • 13. srpna: Tolštejnské slavnosti, Náměstí Jiřího, Jiřetín pod Jedlovou
  • 16. září: Výstava Libverda 2016, Děčín – Libverda,
  • 1. října: Slavnosti dobrot, Klub Střelnice, Varnsdorf

Těšíme se na vás!

Tisková zpráva MAS Český sever, z. s.

Varnsdorf, 20. června 2016