Zahájení činnosti mladého zemědělce
9.2.2016
Vernisáž výstavy Drobné sakrální památky
22.2.2016

Aktuality


 


Mezinárodní setkání přátel pícek a tradiční gastronomie

Nabízíme účast na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie, které se uskuteční ve dnech 8. - 10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku (Perbenyik) u Královského Chlmce v Košickém kraji. Nahlédněte do přípravy gastronomických specialit, které se zhotovují na volném ohni v Karpatské kotlině.

MAS Moravský kras z.s. si Vás dovoluje oslovit s nabídkou účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie. Setkání se uskuteční ve dnech 8. - 10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku (Perbenyik) u Královského Chlmce v Košickém kraji. Na akci budete mít možnost nahlédnout do Evropy - našeho domova, do gastronomických specialit, které se zhotovují na volném ohni v Karpatské kotlině, jakož i do jedinečných zařízení a technologií, které slouží při zhotovování těchto specialit.

Přátelé pícek vaří a pečou podle tradic jídla, které se připravují v tradičních a mobilních pecích, na litinových kotoučích, v kotlíku, v pánvích, v různých grilech a v jiných strukturách. Mezi sebou si rozdávají zkušenosti, recepty a ochutnávají i svoje pálenky, vždyť i dobrý kněz se učí do smrti. Během ochutnávání, vaření a pečení se o dobrou náladu účastníků postarají místní lidové hudby. Po večeřích bude možnost spalování kalorií, které se získají během celého dne, formou taneční zábavy. Hudba bude hrát až do rána.

MAS Moravský kras z.s. spolu s organizátory akce hledá několik týmů z České republiky které by venku na otevřeném ohni nebo ve venkovní peci připravily na setkání přátel pícek každý minimálně jedno tradiční české nebo moravské jídlo.

Další informace naleznete v pozvánce zde.

Kontaktní mobil a mail pro další informace a dotazy:

Videa z minulého ročníku naleznete zde:

MAS Moravský kras z.s.
679 13 Sloup 221
IĆ: 27028992
tel. 511 141 728
www.mas-moravsky-kras.cz
www.blog.mas-moravsky-kras.cz
www.krasko.info
www.blog.krasko.info

Nabízíme účast na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie. Setkání se uskuteční ve dnech 8. - 10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku (Perbenyik) u Královského Chlmce v Košickém kraji. Nahlédněte do přípravy gastronomických specialit, které se zhotovují na volném ohni v Karpatské kotlině.