Večer s Alenou MiIhulovou
10.4.2016
Dvě pozvánky do Severního království
14.4.2016

Aktuality


 


Modré putování 2016

Za nejkrásnějšími výhledy Šluknovského výběžku je podtitul Modrého putování, třetího ročníku relaxační pouti po přírodních zajímavostech a pamětihodnostech nejsevernějšího regionu České republiky v termínu 27. - 30. května 2016.

Cech cestovního ruchu na Šluknovsku, Klub českých turistů a Starokatolická obec Varnsdorf Vás zvou na třetí ročník čtyřdenního putování nejsevernějším regionem České republiky. V letošním roce se zaměříme nejen na poutní místa, památky a přírodní krásy, ale zejména na rozhledny a vyhlídkové vrcholy Šluknovského výběžku.

Modré putování je vícedenní etapový poznávací pochod příhraničním Šluknovského výběžku. Trasa vede převážně po modře značené turistické trase od Zeleného kříže u Brtníků do Varnsdorfu s přestávkami v Tomášově, Lipové a ve Filipově. Během čtyř dnů navštívíme několik rozhleden na české i německé straně a zajímavé vyhlídkové vrcholy. 

Trasu je možné absolvovat celou nebo jen po jednotlivých etapách. Celková délka základní trasy je 95 km s možností variant kratších i delších úseků, podle toho, co kdo bude chtít vidět.

 

Bližší informace: http://www.region-sluknovsko.cz/putovani/modre-putovani-uvod.html.