MAS vyhlašuje Výzvy II v OP Zaměstnanost
23.3.2018
Obnova křížových cest Šluknovska
11.4.2018
MAS vyhlašuje Výzvy II v OP Zaměstnanost
23.3.2018
Obnova křížových cest Šluknovska
11.4.2018

Aktuality


 


Nový web Trhovnik.cz

O tom, že pořádání kvalitních trhů v našem regionu naráží na četná úskalí, se v nedávné době přesvědčili i organizátoři z naší místní skupiny Český sever. Přestože máme k dispozici vlastní stánky a tým dobrovolníků, nedaří se nám zajistit pravidelné trhy hlavně pro nedostatek kvalifikovaných a spolehlivých prodejců, kteří by dokázali garantovat dostatečně pestrou nabídku. Je to škoda, protože o to těžší to u nás mají malí regionální producenti, kteří se v důsledku nedostatku odbytových příležitostí musejí probíjet životem jak se dá. Podobná situace však není jen na Děčínsku, ale aktuálně ve většině příhraničních regionů České republiky.

Na tuto situaci zareagovala Asociace regionálních značek, z.s., která provozuje celostátní certifikovaný systém regionálních značek (v naší oblasti je to například značka Českosaské Švýcarsko regionální produkt). Tato asociace nyní ve spolupráci s místní firmou Martin Zíka - mediální služby (člen naší MAS), zahájila provoz nového internetového portálu TRHOVNIK.cz umožňující pořadatelům trhů, provozovatelům obchůdků s regionálními produkty i samotným regionálním výrobcům bezplatně prezentovat svou nabídku.

Tuto možnost mají pochopitelně také obyvatelé Děčínska, tedy i oblasti MAS Český sever. Do systému TRHOVNIK.cz se stačí jednoduchým způsobem zaregistrovat, čímž si vytvoříte vlastní administrační rozhraní se zaheslovaným přístupem, a pak již můžete publikovat. Jedinou podmínkou používání této aplikace je, že inzerované trhy, obchody i produkty musejí mít regionální charakter s výraznou přidanou hodnotou pro lokální ekonomiku, čili v systému nenajdete nabídku zahraničního zboží ani velkých obchodních řetězců.

Pokud tedy máte v úmyslu pořádat trhy či jarmarky nebo provozujete obchůdek s kvalitními produkty od regionálních výrobců, nebo dokonce sami vyrábíte pěkné výrobky a chtěli byste je nabídnout spotřebitelům a prodejcům, pak neváhejte, navštivte web http://www.trhovnik.cz a zdarma publikujte.

-mz-