Kurz PODNIKNI TO!
9.2.2022
Bezlepkový víkend v Českém Švýcarsku
21.2.2022
Kurz PODNIKNI TO!
9.2.2022
Bezlepkový víkend v Českém Švýcarsku
21.2.2022

Aktuality


 


KURZ PODNIKNI TO!

5. dubna - 3. května 2022

Kurz, který vás naučí podnikat bezpečně a bez rizika

V roce 2021 město Varnsdorf ve spolupráci s projektem Podnikni to! zorganizovalo bezplatný kurz pro své občany. Druhý běh kurzu čeká občany města a okolních obcí nyní. Kurz podnikavosti je určen těm, kteří mají v hlavě podnikatelský nápad, ale neví, jak ho zrealizovat, podnikatelům, kteří hledají novou inspiraci a jistotu při zavádění nových produktů nebo zájemcům, které podnikání láká, ale konkrétní nápad ještě hledají. 

Pět setkání v pěti týdnech vás naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

Získáte obecné know-how, které už vám nikdo nevezme a nápady ve vaší hlavě získají reálné obrysy. S minimem rizika a finančních investic.

Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budete mít smysluplný projekt a hlavně plán, jak jej úspěšně rozjet. 

Náš absolvent Tomáš shrnuje: “Kurz ukazuje cestu, při které se podnikání buduje postupně od malých cílů k těm velkým, což mi otevřelo obzory. Díky tomu, že proběhlo pět lekcí, měl jsem možnost o nich celý týden přemýšlet a zadané úkoly plnit průběžně. Oceňuju přátelskou atmosféru a pohodový přístup lektorů, kteří neměli problém zodpovědět jakoukoliv otázku a vždy se snažili co nejvíce poradit. Skvělá byla komunita lidí. Její součásti byli nadšení nováčci i zkušení podnikatelé a vzájemně jsme si všichni byli schopni pokrýt otázky z široké škály oborů, ať už díky znalosti teorie nebo díky nabytým zkušenostem.” 

Provázet vás bude zkušený podnikatel. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se můžete vyhnout největším začátečnickým chybám a budete mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat. Inspirací budou bezpochyby i ostatní účastníci. Staňte se součástí komunity podnikavých lidí ve Varnsdorfu!

Kurz je určený pro občany města i okolních obcí, pro zaměstnané, studenty i maminky na mateřské. 

Skládá se z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy v úterý. První workshop odstartuje v úterý 5. dubna 2022 v 17:30 v Městském centru kultury a vzdělávání (Městská knihovna), Otáhalova 1260. Účast je díky podpoře města Varnsdorf zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! ve Varnsdorfu nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

Informace o kurzu Podnikni to! ve Varnsdorfu:

  • Kurz je určen pro všechny občany města a okolních obcí .
  • Úvodní workshop začíná 5. dubna 2022 v 17:30.
  • Kurz proběhne v Městském centru kultury a vzdělávání (Městská knihovna), Otáhalova 1260, Varnsdorf.
  • Celkem je připraveno 5 tematických setkání, vždy v úterý od 17:30 do 19:30.
  • Kurz povede zkušený podnikatel a spolumajitel Lidové zahrady, AdrenalinPoint a agentury JINACK Martin Švarc.

Reakce absolventů: 

  • Kurz mi pomohl získat odvahu začít s vlastním projektem, který mi už dlouho leží v hlavě. Blanka
  • Jsem nadšený z toho, že je konečně vůle vytvořit skupinu lidí v regioně, kteří se snaží pozdvihnout Šluknovsko a vytvořit přidanou hodnotu. Richard
  • Skvělá příležitost pro začínající i zaběhlé podnikatele. Přehledné, jednoduché, využitelné. David
  • Kurz byl fajn, pomohl mě nakopnout a rozjet můj nápad. Aktuálně už mi všechno běží a chodí první objednávky! Díky za to, že i tady u nás na severu jste udělali tenhle kurz! Jaroslav