MAS podpořila 31 projektů z PRV ve Výzvě č. 8
20.8.2022
Mimořádná výzva !
25.8.2022
MAS podpořila 31 projektů z PRV ve Výzvě č. 8
20.8.2022
Mimořádná výzva !
25.8.2022

Kurz, který vás naučí podnikat bezpečně a bez rizika

V roce 2021 město Varnsdorf ve spolupráci s projektem Podnikni to! poprvé zorganizovalo bezplatný kurz pro své občany. Již třetí běh kurzu čeká občany města a okolních obcí nyní. Kurz podnikavosti je určen těm, kteří mají v hlavě podnikatelský nápad, ale neví, jak ho zrealizovat, podnikatelům, kteří hledají novou inspiraci a jistotu při zavádění nových produktů nebo zájemcům, které podnikání láká, ale konkrétní nápad ještě hledají. 

Pět setkání v pěti týdnech vás naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

Získáte obecné know-how, které už vám nikdo nevezme a nápady ve vaší hlavě získají reálné obrysy. S minimem rizika a finančních investic.

Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít menší lokální firmu, přivydělat si vlastním projektem při zaměstnání, nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budete mít smysluplný projekt a hlavně plán, jak jej úspěšně rozjet. 

Absolventka Natálie kurz shrnuje: “Kurz mě příjemně překvapil, nečekala jsem, že bude tak přínosný. Byla by škoda toho nevyužít. Rozhodně kurz doporučuji všem, kteří mají aspoň trochu podnikatelské záměry. Skvělá byla chuť a motivace lektora nakopnout nás. Martin ochotně odpovídal na každou otázku a když neznal odpověď, snažil se na to přijít tak, že zapojil všechny účastníky kurzu. Líbí se mi jeho lidský přístup.” 

Provázet vás bude zkušený podnikatel. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se můžete vyhnout největším začátečnickým chybám a budete mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat. Inspirací budou bezpochyby i ostatní účastníci. Staňte se součástí komunity podnikavých lidí ve Varnsdorfu!

Kurz je určený pro občany města i okolních obcí, pro zaměstnané, studenty i maminky na mateřské. 

Skládá se z 5 setkání, která budou probíhat jednou týdně vždy v úterý. První workshop odstartuje v úterý 11. října 2022 v 17:30 v Městském centru kultury a vzdělávání (Městská knihovna), Otáhalova 1260. Účast je díky podpoře města Varnsdorf a ICUK zdarma. Zájemci se můžou přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! ve Varnsdorfu nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

Informace o kurzu Podnikni to! ve Varnsdorfu:

  • Kurz je určen pro všechny občany města a okolních obcí .
  • Úvodní workshop začíná 11. října 2022 v 17:30.
  • Kurz proběhne v Městském centru kultury a vzdělávání (Městská knihovna), Otáhalova 1260, Varnsdorf.
  • Celkem je připraveno 5 tematických setkání, vždy v úterý od 17:30 do 20:00.
  • Kurz povede zkušený podnikatel a spolumajitel Lidové zahrady, AdrenalinPoint a agentury JINACK Martin Švarc.

Reakce absolventů: 

  • Kurz mě zásadně posunul v samotné motivaci podnikat a dal mi nástroje, jak začít. (Petra)
  • Díky, bylo to super! Přínosné a praktické. Získala jsem spoustu užitečných informací. Oceňuji, že lektor Martin byl otevřený a sdílel vlastní zkušenosti. (Vendula)
  • Cením zejména zkušenosti lektora i jeho interakci s ostatními. Kurz byl velmi dobrý hlavně díky jeho osobním zkušenostem a schopnosti přenést je na kurzisty. (Rostislav)