DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
2.12.2021
VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022
16.12.2021
DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
2.12.2021
VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022
16.12.2021

Aktuality


 Semináře pro pedagogy zdarma

vzdělávání pedagogové

Využijte vzdělávací akce pro pedagogické pracovníky připravené v rámci projektů ÚK IKAP A2, KAP ÚK a IKAP B2

 

Vzdělávání, věda a výzkum | SEMINÁŘ SCKP: PROGRAMOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ MINECRAFT 1.část | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

Seminář se uskuteční prezenčně (případně online) 4. ledna 2022 ve 14:00             

Místo konání: Technický klub v Ústí nad Labem, Hoření 13

V první části si vysvětlíme, co znamená Game-based learning (vzdělávání založené na hře), které nabírá na popularitě a proto chceme Minecraft Education Edition využít ve výuce jako nástroj, který pomáhá učitelům užitečně využít potenciál hry, kterou žáci znají a tráví s ní spoustu času mimo výuku/školu. Učitelům chceme ukázat jak oživit hodiny ve škole, kde žáci zapomenou na to, že se učí a své znalosti si sami konstruují v bezpečném a přitažlivém prostředí hry. Díky hře se učí i mnoho jiného, jako je spolupráce a komunikace. Kreativitě se meze nekladou protože v mnohem vás žáci sami překvapí.

Vzdělávání, věda a výzkum | Seminář SCKP: Horkovzdušné balóny - výroba modelů a jejich možné uplatnění ve výuce fyziky | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

10.01.2022 od 14 h - Seminář pro pedagogické pracovníky a pracovníky volného času

V průběhu semináře se dotkneme historie, vývoje, rozkvětu a úpadku letadel lehčích než vzduch a podíváme se na fyzikální zákonitosti jejich letu. V praktické části sestavíme několik různých modelů a ověříme jejich funkci. Modely zvolené do semináře jsou výrobně nenáročné a lze je realizovat jak ve škole, tak jako náplň odpoledních kroužků. Seminář je zcela zdarma a nemine Vás osvědčení ani občerstvení!

Vzdělávání, věda a výzkum | Seminář SCKP: PROGRAMOVÁNÍ V PROSTŘEDÍ MINECRAFT 2.část | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

18.01.2022 ve 14h - Seminář pro pedagogické pracovníky a pedagogy volného času

Ve druhé části se zaměříme více na praktickou stránku. Kurz bude hodně intenzivní. Prakticky si vyzkoušíme jak využít hru v různých předmětech jak přírodovědné předměty (biologie, fyzika, geografie, matematika) nebo jazyky, historie či umění, ale i při hodnocení nebo získání zpětné vazby. Potřebný je jen zápal pro nové technologie odvaha vstoupit i do neznámých vod.