DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
3.4.2022
Konference Úspěch pro každého žáka
6.4.2022

Aktuality


 


Setkání ředitelů škol ve Šluknovském výběžku

Srdečně Vás zveme na společné setkání zástupců škol a zřizovatelů na Šluknovsku, které pro vás pořádají MAS Český sever a Schrödingerův institut. Nabídku spolupráce Vám představíme ve středu 13.4.2022 od 14 do 16 hodin v příjemném prostředí tančírny Balahala - středisku Schrödingerova institutu v Rumburku. 

Co vám nabídneme:

  • MAS Český sever pokračuje v realizaci projektu místního akčního plánu rozvoje vzdělávání (MAP), jehož jste součástí. Jaká forma spolupráce a sdílení vám bude nejlépe vyhovovat? Chceme reagovat na vaše potřeby a podpořit platformu setkávání a sdílení.
  • Schrödingerův institut pokračuje v řešení některých příčin školního neúspěchu s Kočičí akademií. Představí vám možnosti zapojení. Navíc pro vás má připravenu nabídku spolupráce v řadě sportovních a kulturních aktivit pro vaše žáky. Předškolnímu vzdělávání dětí ze znevýhodněného prostředí se věnuje v rámci projektu Koťátko. I o něm se dozvíte více. Soustředí se i na program volnočasových aktivit pro děti předčasně ukončující základní vzdělávání, který jim má pomoci pokračovat ve vzdělávání a podpořit jejich uplatnění na trhu práce. V neposlední řadě v reakci na aktuální situaci přílivu uprchlíků z Ukrajiny nabídne pomoc s integrací a dovzděláváním ukrajinských dětí.
  • Vzdělávací portál Šluknovskozaškolou.cz nabízí učitelům metodického průvodce, pracovní listy a další pro práci s dětmi s místními reáliemi. Portál vznikl díky členům Pracovní skupiny pro regionální identitu v rámci projektu MAP a můžete ho volně využívat.
  • Rozšíření RVP v oblasti ICT přináší školám nové výzvy. Nabízíme praktický návod a výpůjčky robotických pomůcek (ozoboti, blueboti, iPody a microbity – programovatelné destičky) s ukázkou na setkání v tančírně.

Nenechte si ujít nabídku spolupráce a také možnosti sdílení. Nejste na to sami. 

Přihlásit se můžete zde.