Řešení konfliktů nekonfliktně
15.9.2021
Kurz PODNIKNI TO!
16.9.2021

Aktuality


 Školáci v Ústeckém kraji se učí moderně

robůtci

Některé mateřské a základní školy v Ústeckém kraji zavádějí díky evropským dotacím moderní trendy výuky. Využívají k tomu takzvané Místní akční plány. Ty propojují obce a školy s dalšími institucemi. Děti se tak třeba učí s robůtky nebo v přírodě.

Právě výuku v přírodě využívají školy na Rumbursku a Varnsdorfsku ve spolupráci s národním parkem České Švýcarsko. Také si tam půjčují malé robůtky určené pro základy programování.

„Prostřednictvím těch robůtků se dá učit třeba matematika, čeština či přírodověda – prostě všechno, na co si vzpomenete. Jsou to robůtci ve tvaru broučků nebo včeliček, Aby byli přívětiví pro děti předškolního věku. Ta pracovní podložka pak je ručně malovaná – děti i žáci si je sami vytvářejí, což vnímáme jako takovou přidanou hodnotu,“ popsala koordinátorka místního akčního plánu Hana Kracmanová.

Celý článek od autorky Gabriely Hauptvogelové včetně audionahrávky najdete na serveru sever.rozhlas.cz.

Projekt: "Místní akční plán vzdělávání II pro území SO ORP Varnsdorf a pro území SO ORP Rumburk", reg. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009704. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím OP VVV.  Výzva č. 02_17_047 pro Místní akční plány rozvoje vzdělávání II. Projekt realizuje MAS Český sever, z.s.