Vernisáž výstavy Drobné sakrální památky
22.2.2016
Vyšlo nové číslo Zpravodaje MAS Český sever
3.3.2016
Vernisáž výstavy Drobné sakrální památky
22.2.2016
Vyšlo nové číslo Zpravodaje MAS Český sever
3.3.2016

Aktuality


 


Soutěž Mikulášovická kraslice roku 2016 je tady!

Český svaz chovatelů, ZO chovatelů koček v Mikulášovicích pořádá letos již po sedmé soutěž o nejhezčí velikonoční kraslici, pomlázku nebo jiný velikonoční výrobek. Soutěž je součástí oslav letošního stého výročí povýšení Mikulášovic na město a 10. výročí vzniku této organizace.

Konečně se nám blíží jaro! A k jaru patří naše tradiční velikonoční svátky. Letos nás čekají poměrně brzy a budou poprvé o den delší, už od pátku 25. března. Těší se na ně především děti, ale ani mnohým dříve narozeným, především mužům, nejsou tyto svátky lhostejné. Zdejší organizace Českého svazu chovatelů letos již po sedmé pořádá v našem městě soutěž o nejhezčí velikonoční kraslici, pomlázku a jiný velikonoční výrobek. Touto naší tradiční akcí se zapojujeme spolu s dalšími místními spolky do oslav letošního 100. výročí povýšení Mikulášovic na město a u příležitosti 10. výročí vzniku naší organizace.

Je možno použít jakékoliv technologie výzdoby, lze se zúčastnit s jednotlivými exponáty nebo s celou kolekcí, to je jen na Vás.

 

Soutěžit se bude ve zdobení kraslic v těchto kategoriích:

  • předškolní děti do 6 let věku,
  • děti starší 6 let až 10 let,
  • starší 10 let až 15 let,
  • starší 15 let až 18 let a pak
  • dospělí starší 18 let bez omezené věkové hranice
  • a dále v kategorii pletení pomlázek
  • a výrobě jiných velikonočních předmětů.

 

Soutěžní exponáty bude nutno předat na umístění na výstavě, kde pak bude veřejnost udělovat body, v pátek 25. března 2016 v době mezi 13,30 až 14. hodinou. Od 14 do 15 hodin pak proběhne veřejná výstava všech exponátů s hodnocením, kterého se zúčastní všichni návštěvníci akce. Hodnotí se tak, že každý návštěvník může dát maximálně 1 hlas v každé soutěžní kategorii.

Po 15. hodině bude uskutečněno vyhodnocení soutěže s oceněním autorů. Ti nejúspěšnější si domů odnesou na památku hezký pohár. Následně pak proběhne veřejná aukce výstavních exponátů, na kterou zveme širokou rodičovskou a podnikatelskou veřejnost z Mikulášovic. Výnos z aukce vystavených kraslic bude rozdělen následovně: 50 % z dražební ceny exponátů od autorů do 18 let obdrží autoři, druhá polovina a celý výnos z dražby kraslic autorů starších 18 let zůstane pořádající organizaci, která je použije na podporu činnosti mládeže v organizaci a pro pořádání dalších akcí pro děti a mládež v Mikulášovicích.

Tak jako každý rok i letos očekáváme, že akce využijí šikovní výrobci z města a okolí, aby ji obohatili o možnost koupě velikonočního zboží.

Očekáváme, že akce si už našla své trvalé místo v programu pro občany města a zapojí se do ní dostatek mladších i starších autorů za výrazné podpory rodin a sponzorů. Místem konání bude malý sál Slovanského domu (klubu) v Mikulášovicích pod záštitou města a pro návštěvníky bude připravena možnost občerstvení. Info. na tel. 602 682 600.

 

Vlastimil Jura, předseda
ČSCH, specializovaná organizace mladých chovatelů v Mikulášovicích p.s.
Mikulášovice


Dokument ke stažení

  článek kraslice 2016 (doc 16.5 KB)