Bezodpadové setkání – Rumburk 19.6.2019
10.6.2019
Rozloučení předškoláků a pasování na školáky v MŠ Šluknov – Žižkova
11.6.2019
Bezodpadové setkání – Rumburk 19.6.2019
10.6.2019
Rozloučení předškoláků a pasování na školáky v MŠ Šluknov – Žižkova
11.6.2019

Aktuality


 Studenti VU3V navštívili Zákupy

Studenti Virtuální univerzity třetího věku ve Varnsdorfu završili 21. května 2019 společnou exkurzí letní semestr, který byl tentokrát zaměřen na "kouzelnou geometrii". Již samotné názvy témat jako Geometrie v živé přírodě, Geometrie a architektura v dobách minulých, Geometrie a moderní architektura, Ornamenty, Mnohoúhelníky a mnohostěny, si člověk uvědomí, že nás geometrie obklopuje všude kolem nás a na každém kroku.

Senioři z konzultačního střediska ve Varnsdorfu, jehož provozovatelem je MAS Český sever, absolvovali na závěr semestru o geometrii tématicky zaměřenou exkurzi, a to na Zámek v Zákupech, kde si mohli ověřit dosažené vědomosti z dosavadního studia a obdivovat geometrii v praxi - na architektuře stavby zámku, na ornamentech v interiéru i na parkové úpravě zámeckého parku. Po ukončení prohlídky zámku navštívili studenti Muzeum karnevalových masek, které se nachází v centru Zákup. Výdaje spojené s exkurzí bylo možné financovat díky Grantu Města Varnsdorfu, kterému patří náš velký dík!

Virtuální univerzitu třetího věku provozuje MAS Český sever od roku 2014 ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Praha. Předešlé dva semestry byly zaměřeny na české dějiny a jejich souvislosti. Zimní semestr, který bude zahájen v září letošního roku, bude věnován hudebním nástrojům.

Irena Mencová, 5. 6. 2019

MAS Český sever