Workshop III a IV
12.5.2022
Výzva MAS na Podporu komunitního života
31.5.2022
Workshop III a IV
12.5.2022
Výzva MAS na Podporu komunitního života
31.5.2022

Aktuality


 


Cesta za dobrými příklady do Jižních Čech

Ve dnech 16.-18. května se uskutečnila exkurze do Jižních Čech, kterou organizovala Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s MAS Český Sever a s KS MAS. Celkem tři desítky zástupců z našeho Ústeckého kraje mělo možnost konkrétně se seznámit s inspirativními a v praxi efektivně fungujícími projekty. Cesta byla zaměřena především na projekty realizované především z Programu rozvoje venkova a na Komunitní energetiku v obcích.

Co vše jsme navštívili?

Obec Svatý Jan nad Malší – vesnice roku 2018, Komunitní centrum  a projety města Nové Hrady, Re-use centrum Kaplice, Moderní učebny na strojní a elektortechnické střední škole Velešín, hrad Pořešín – rekonstruovaný  díky dotacím, revitalizovanou kovárnu i koňskou dráhu, Čokoládovnu a pivovar Svachovka a v neposlední řadě i město Tábor, kde mají zkušenosti se systémem energetického řízení.

Děkujeme všem účastníkům za čas, který si vyhradili pro tuto akci a věříme, že načerpali inspiraci pro svou další práci. Má smysl čerpat a realizovat dotace, i když to občas není úplně jednoduché.

Velké díky patří hlavně našim kolegům z MAS Pomalší, MAS Šdružení Růže a MAS Krajina Srdce, kteří nám víc než ochotně vše pomohli zařídit.

Podrobný program celé exkurze ZDE

Tým zaměstnanců KS MAS Ústeckého kraje