Večerní prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk
12.7.2016
Konference o pozemkových úpravách
14.7.2016
Večerní prohlídky při svíčkách v Loretě Rumburk
12.7.2016
Konference o pozemkových úpravách
14.7.2016

Aktuality


 


Za loupežníkem Vildou na Tolštejnské slavnosti

Tolštejnské slavnosti (letos 13. srpna), které se každoročně konají v Jiřetíně pod Jedlovou, mají už mnohaletou tradici a bezpochyby patří mezi nejzajímavější akce konané ve Šluknovském výběžku. Na ně se letos vydáme netradičně z Dolního Podluží údolím Milířky, kudy vede zajímavá hornická naučná stezka. 

Tolštejnské slavnosti (letos 13. srpna), které se každoročně konají v Jiřetíně pod Jedlovou, mají už mnohaletou tradici a bezpochyby patří mezi nejzajímavější akce konané ve Šluknovském výběžku. Na ně se letos vydáme netradičně z Dolního Podluží údolím Milířky, kudy vede zajímavá hornická naučná stezka. S Klubem českých turistů, který tuto akci pořádá, se podíváme na místa, kde se před několika staletími těžily rudy barevných kovů a materiál pro tehdejší sklárnu. Mají romantické názvy, kupříkladu štola U Knížecí studánky, kamenolom Na Čertově pláni nebo šachta Na kozím hřbetu. Některé štoly se dochovaly dodnes.

V cíli na nás čeká točené pivečko, stánky s regionálními produkty, muzika..., a kdo vydrží až do večera, může se zúčastnit Světluškového pochodu na hrad Tolštejn, kde program slavností dál pokračuje.

Organizační pokyny k této akci najdete pod odkazem: http://www.kctul.cz/akce.php?id=123&odb=decin.


Martin Zíka