Přijaté projekty na modernizaci podniků
9.4.2024
1. Společné jednání realizačního týmu a pracovních skupin MAP IV
12.4.2024
Přijaté projekty na modernizaci podniků
9.4.2024
1. Společné jednání realizačního týmu a pracovních skupin MAP IV
12.4.2024

Aktuality


 


Certifikaci regionální značky získaly 4 výrobky a 1 zážitek.

Dne 9.4.2024 proběhlo v Krásné Lípě již 25. kolo certifikace regionálních výrobků. Mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak přibyly 4 nové výrobky a jeden zážitek:

Pstruh duhový a kapr obecný z lokality Lobendava Severní od Radomila Macka, který zde ryby chová a následně je prodává. Jutová šplhací lana a švihadla pro děti a dospělé od značky ROMAK Group s.r.o. z Varnsdorfu. Další držitelkou certifikátu je Adriana Hofmanová se značkou Svíčky od včeličky, která vyrábí svíčky z českého včelího vosku, bez přidaných parafínů a barviv. Michael Šatník získal certifikát na bio výrobky z jablek. Jablka pocházejí z přírodních zahrad s certifikací Green Garden v oblasti Varnsdorfu a Srbské Kamenice. Do kategorie regionální zážitek přibyly Dny lesních řemesel, které pořádá Správa Národního parku České Švýcarsko, na louce u Dolského mlýna.

Regionální značka „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“ se uděluje již od roku 2010 a je součástí celorepublikové sítě Asociace regionálních značek, ve které je již zapojeno 29 regionů. „Značení místních produktů je iniciativa, která slouží ke zviditelnění ekologicky šetrné a kvalitní produkce v rámci určitého vymezeného území. V našem regionu je již certifikováno 42 výrobců a 16 zážitků. Mezi nejznámější certifikované produkty patří například Nůž Rybička z Mikova Mikulášovice, přírodní kosmetika Nobilis Tilia z Vlčí Hory, pivovary Kocour Varnsdorf a Falkenštejn z Krásné Lípy, ze zážitků jsou to například Svatojánské slavnosti bylin, Zámecké slavnosti ve Šluknově nebo Loretánské slavnosti v Rumburku,“ vysvětluje Eva Hamplová, ředitelka MAS Český Sever

Co musí splňovat značené výrobky?

Místní původ není jedinou podmínkou pro udělení značky. Značené výrobky musí přispívat k dobrému jménu regionu, proto musí být také výjimečné svou vysokou kvalitou, jedinečné ve vztahu k regionu – vyrobené tradiční technologií, ručně nebo z místních surovin, a šetrné vůči životnímu prostředí.

Více informací najdete na www.masceskysever.cz

 Tisková zpráva včetně obrazové dokumentace ke stažení.

Kontakt na koordinátora regionální značky:

Ing. Barbora Růžičková

tel. +420 732 605 433

rz@masceskysever.cz

Českosaské Švýcarsko regionální produkt

MAS Český sever, z.s.