Sdělení k realizaci šablon – aktualizace
13.10.2020
V Ústeckém kraji zůstává otevřených 20 škol
14.10.2020
Sdělení k realizaci šablon – aktualizace
13.10.2020
V Ústeckém kraji zůstává otevřených 20 škol
14.10.2020

Aktuality


 Seminář Praktické tipy a triky pro on-line výuku

Dálková výuka přináší řadě pedagogů nové výzvy. V projektu MAP II jsme připravili praktické semináře pod vedením Mgr. Dagmar Nebuželské, která působí jako učitelka a lektorka. Po dobu jarního uzavření škol běžně využívala řadu aplikací pro on-line výuku. Své zkušenosti předala dalším pedagogům na 2 seminářích, které se v zasedací místnosti MAS ČESKÝ SEVER uskutečnily 6. a 13. října, 2020.

Lektorka představila Zoom a práci v něm, který přináší možnost  interaktivního zapojení všech žáků on-line při sdílení obrazovky. Dále účastníci pracovali ve Smart suite, Google učebnách, Google Jambord. Vyzkoušeli si vytvoření učebny, zadání práce, podkladů, odkazu a vytvoření kvízu i společné nástěnky. Seznámili se s Toglic.com, nástrojem pro úlohy slovní hry, bingo, křížovky, průřezové aktivity. Vyzkoušeli si Padlet.com, což je nástěnka pro ukládání žákovských prací, přidávání nového banneru, nahrávání fotek – úkoly, nebo hlasový záznam – třeba čtení úryvku - nahrávání dalších různých úkolů. Seznámili se s on-line učebnicemi a dalšími aplikacemi a webovými možnostmi pro výuku. Zdarma on-line aplikace na losování koho vyvolat a další možnosti práce v učebně https://app.classroomscreen.com/.

S Dášou Nebuželskou se můžete jako s lektorkou setkat v dalších webinářích, nabídka dostupná zde. Webináře jsou zdarma.

Účast na semináři je zdarma, náklady jsou hrazeny z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II pro SO ORP Varnsdorf a SO ORP Rumburk CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009704.