Podpora cestovního ruchu v našem regionu
18.4.2016
Oslavy 700. výročí narození Karla IV.
26.4.2016
Podpora cestovního ruchu v našem regionu
18.4.2016
Oslavy 700. výročí narození Karla IV.
26.4.2016

Aktuality


 


Výsledky soutěží o nejlepší potravinářský výrobek

Přinášíme výsledky soutěže "O nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče" a o značku "Regionální potravina Ústeckého kraje" pro rok 2016.

Ústecký kraj zná vítěze soutěže "O nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče", rok 2016, 9. ročník

V Litoměřicích a Zahradě Čech dne 14. 4. 2016 soutěžilo 254 výrobků od 56 výrobců o značku "Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje - Kraje Přemysla Oráče". Soutěž byla organizována pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory Ústeckého kraje. Vzhledem k vysokému počtu účastníků soutěže hodnotily výsledky dvě hodnotitelské komise, jmenované hejtmanem ÚK a složené ze zástupců krajského úadu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Krajské hygienické stanice ÚK, Krajské agrární komory ÚK a Státního zemědělského intervenčního fondu Severozápad.

Je potěšitelné, že mezi oceněnými v jednotlivých kategoriích máme zástupce z našeho regionu, resp. území MAS Český sever:

  • vítěz kategorie Alkoholické nápoje včetně vína: Kocour tmavý ležák, Pivovar Kocour Varnsdorf s. r. o., Varnsdorf
  • držitel mimořádného ocenění v kategorii Pekařské výrobky (chléb, slané pečivo): Varnsdorfský pecen, Cukrárna sluníčko s. r. o., Varnsdorf
  • držitel mimořádného ocenění v kategorii Pekařské výrobky (sladké pečivo): Sezamky a Selské placičky s mandlemi, Eva Parásková, Kytlice

Blahopřejeme!

Garantem a organizátorem soutěže byla Okresní agrární komora Most. Kompletní výsledky všech 14 kategorií najdete v příloze této aktuality.

V Ústeckém kraji se soutěžilo o značku "Regionální potravina 2016"

Celkem 9 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Ústeckého kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2016. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházel rekordní počet 247 produktů od 53 výrobců. Výrobky hodnotily dvě sedmičlenné komise tvořené zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Z devíti vyhlášených kategorií máme dva vítěze z našeho regionu:

  • kategorie Sýry včetně tvarohu: Gouda kozí sýr, Polabské mlékárny a. s., Varnsdorf
  • kategorie Mléčné výrobky ostatní: Pasterované kozí mléko, Ondřej Malina, Dolní Poustevna

Vítězům srdečně gratulujeme!

Úplné výsledky najdete v přiložené tiskové zprávě.


Dokumenty ke stažení

  Tisková zpráva - Vítězové PO 2016 (doc  424 KB) 

  TZ_vysledky_Ústecký_kraj_2016 (doc  181 KB)