DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
3.6.2022
Varnsdorf chce novou strategii pro cestovní ruch
20.6.2022

Aktuality


 


Setkání lidí ve vzdělávání - 8. června v Jiříkově

Blíží se další společné setkání zástupců škol, které pořádáme v rámci otevřeného jednání Pracovní skupiny pro rovné příležitosti MAP III. Tentokrát se setkáme v prostorách Kláštera v Jiříkově ve středu 8.6.2022 od 14 hod. Prosím ZDE dejte vědět, že se na Vás můžeme těšit, ideálně do pondělí 6.6.2022.

Co jsme pro vás připravili:

  • Syndrom vyhoření pedagoga z pohledu ředitele – Gabriela Doušová, ředitelka SI

Anotace příspěvku: Nedávná studie realizovaná v České republice ukázala, že pro 53,2 % učitelů je jejich práce zdrojem dlouhodobého stresu; pouze 16 % učitelů uvádí, že na sobě nepociťují projevy syndromu vyhoření; 15 % učitelů v našich podmínkách se potýká s projevy středně těžké, nebo těžké deprese. Existuje mnoho rad, jak se s touto formou stresové zátěže má pedagog vyrovnat a jak si může pomoci. Ale jsou tyto rady skutečně účinné? A jak s tímto problémem má pracovat ředitel školy? Může pomoci svému kolegovi jako člověk i jako manažer?

  • "Děti války" - posttraumatický stresový syndrom v dětském věku a role pedagoga: Věra Zika a Barbora Smrčková

Anotace příspěvku: Základy tématu prožívání traumatické události z pohledu psychologa, základní teoretické poznatky k traumatu u dětí, jeho možné projevy ve školním prostředí, možnosti pedagoga, tipy na užitečné zdroje informací, spolu s nabídkou workshopu pro pedagogy; Příspěvek připravila Mgr. Věra Zika, psycholožka (psycholog ve zdravotnictví v ambulanci klinické psychologie Varnsdorf) a Bc. Barbora Smrčková, asistentka psychologa (MD, vzdělání: psychologie a speciální pedagogika)

  • Formativní hodnocení ve výuce a jak ji změní: příklady dobré praxe, zvyšování motivace k učení, zavádění do výuky a do chodu školy - Jana Masařová, ředitelka ZŠ Tyršova Rumburk

Máte-li jakékoli dotazy či náměty, pište petrakova(zavinac)masceskysever.cz. Těšíme se na viděnou, Tým MAP III