DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
3.6.2022
Varnsdorf chce novou strategii pro cestovní ruch
20.6.2022
DOTAČNÍ ZPRAVODAJ
3.6.2022
Varnsdorf chce novou strategii pro cestovní ruch
20.6.2022

Aktuality


 


Setkání pracovní skupiny pro rovné příležitosti MAP III

Blíží se jednání Pracovní skupiny pro rovné příležitosti MAP III. Setkání se uskuteční v prostorách Kláštera v Jiříkově ve středu 8.6.2022 od 14 hod. za účasti přizvaných hostů. 

Co jsme pro vás připravili:

  • Syndrom vyhoření pedagoga z pohledu ředitele – Gabriela Doušová, ředitelka SI

Anotace příspěvku: Nedávná studie realizovaná v České republice ukázala, že pro 53,2 % učitelů je jejich práce zdrojem dlouhodobého stresu; pouze 16 % učitelů uvádí, že na sobě nepociťují projevy syndromu vyhoření; 15 % učitelů v našich podmínkách se potýká s projevy středně těžké, nebo těžké deprese. Existuje mnoho rad, jak se s touto formou stresové zátěže má pedagog vyrovnat a jak si může pomoci. Ale jsou tyto rady skutečně účinné? A jak s tímto problémem má pracovat ředitel školy? Může pomoci svému kolegovi jako člověk i jako manažer?

  • "Děti války" - posttraumatický stresový syndrom v dětském věku a role pedagoga: Věra Zika a Barbora Smrčková

Anotace příspěvku: Základy tématu prožívání traumatické události z pohledu psychologa, základní teoretické poznatky k traumatu u dětí, jeho možné projevy ve školním prostředí, možnosti pedagoga, tipy na užitečné zdroje informací, spolu s nabídkou workshopu pro pedagogy; Příspěvek připravila Mgr. Věra Zika, psycholožka (psycholog ve zdravotnictví v ambulanci klinické psychologie Varnsdorf) a Bc. Barbora Smrčková, asistentka psychologa (MD, vzdělání: psychologie a speciální pedagogika)

  • Formativní hodnocení ve výuce a jak ji změní: příklady dobré praxe, zvyšování motivace k učení, zavádění do výuky a do chodu školy - Jana Masařová, ředitelka ZŠ Tyršova Rumburk

Máte-li jakékoli dotazy či náměty, pište petrakova(zavinac)masceskysever.cz. Těšíme se na viděnou, Tým MAP III