Kdy je dítě zralé pro nástup do školy
13.9.2020
Výrobci z Českosaského Švýcarska byli oceněni na Zahradě Čech
22.9.2020
Kdy je dítě zralé pro nástup do školy
13.9.2020
Výrobci z Českosaského Švýcarska byli oceněni na Zahradě Čech
22.9.2020

Aktuality


 Webináře SYPO - Jak učit online 

Po jarní sérii online webinářů pro učitele pokračuje projekt SYPO v další nabídce webinářů pro online výuku zdarma. V rámci těchto webinářů se věnuje praktickým a využitelným postupům a návodům, jak mohou školy online výuku v době jejich uzavření realizovat, jak složité a časově náročné to je, jaké konkrétní technologie mohou k online výuce využít. Seznam dostupných webinářů naleznete na tomto odkazu.  Webináře jsou vysílány živě na YouTube projektu SYPO, záznamy jsou umístěny také na webu www.projektsypo.cz. K jejich sledování není nutná registrace. Jeden webinář trvá přibližně půl hodiny. Různí hosté ukazují příklady dobré praxe. 

Dále projekt SYPO připravuje webináře pro učitele českého jazyka, matematiky nebo ICT. Na tyto webináře je nutná registrace a fungují jako virtuální učebna, kde mohou účastníci komunikovat s lektorem a zapojit se do probíhající přednášky.

Projekt SYPO nabízí učitelům, do jejichž aprobace patří český jazyk, matematika nebo informatika, webové semináře zaměřené na aktuální informace či nové trendy v jednotlivých oborech a oborových didaktikách. Na výběru témat se podílejí členové národních a krajských metodických kabinetů, tedy také sami učitelé. Webináře jsou zařazeny do vzdělávací nabídky Národního pedagogického institutu České republiky a jsou zdarma.

Webinář funguje jako virtuální učebna, kde každý účastník může reagovat na podněty lektora, může se přihlásit a zapojit se do probíhající přednášky, pokládat otázky či diskutovat pomocí videohovoru nebo chatu. Pro účast není potřeba instalovat žádný speciální software, účastníci budou potřebovat pouze běžné webové prohlížeče. Záznamy webinářů nejsou zveřejňovány okamžitě po jejich odvysílání.