Čertovské hudební dovádění
25.10.2019
Ze života aneb kdo chce něco změnit…
31.10.2019

Aktuality


 Znáte školní farmářské trhy?

V rámci našeho projektu MAP II pro SO ORP Varnsdorf a SO ORP Rumburk podporujeme také školky a školy ze Šluknovska, aby se zapojily do programu Skutečně zdravá škola. Školní farmářské trhy mohou být skvělou příležitostí i pro náš region.

Školní farmářský trh je osmitýdenní projekt, je k němu zpracovaná metodika pro učitele. Je to skvělý příklad výchovy k podnikavosti v oblasti trvalé udržitelnosti. Projekt školních farmářských trhů využívá místně ukotvené vzdělávání zaměřené na žáky, prožitky, participaci a spolupráci, mezioborovost a rozvoj kompetencí žáků pro řešení problémů. Letos jich bylo ve školách napříč republikou zorganizováno celých deset. Povedly se nadmíru a zaslouží si pozornost jako příklad té nejlepší praxe. 

Chcete se o programu Skutečně zdravá škola dozvědět více? Na konferenci 9.11.2019 v Praze se mnohé dozvíte, podívejte se na pozvánku a jeďte:)

Zapojení škol do projektu Skutečně zdravá škola je podpořeno v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II pro SO ORP Varnsdorf a SO ORP Rumburk CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009704. Projekt realizuje MAS ČESKÝ SEVER, z.s.